درب ضد حریق

ابعاد درب تک لنگه    cm 210 * 110 / 105

دولنگه    cm 220 * 190 / 180

و همچنین ابعاد سفارشی خاص در طرحهای مختلف قابل ارائه می باشد.

چارچوب

جنس ورق چارچوب : از ورق فولاد گالوانیزه به ضخامت (mm) 1.5 میباشد.

عایق بندی چارچوب : پشم سنگ با دانسیته 120 به ضخامت (mm) 50

موقعیت : بین چارچوب و ساختار پشتیبانی

نوار درزبند پف کننده چهارچوب برند CONTACALL در ابعاد (mm) 15 *1

موقعیت : در سه طرف لبه چارچوب

يراق آلات

دو عدد لولای فنری برند برنا صنعت به طول (cm) 15

نوع دستگیره پانیک فشاری (تاچ)

پیچ آلن سر تخت M5 به ارتفاع (mm) 15

دستگیره پشتی U بیمارستانی

 ابعاد پيچ تثبيت كننده: رول بولت با قطر mm10 و طول mm100

لنگه در

جنس ورق لنگه درب : از ورق فولاد با ضخامت (mm) 0.9 میباشد.

مواد پر کننده فضای داخل درب : نوع پانل پشم سنگ ( Rock Wool ) با دانسیته 120 به ضخامت (mm) 50

نوار درزبند درب فوم خودچسب

جهت بازشو درب ضد حریق

جهت بازشوی دربهای ضد حریق بایستی در تراز تخلیه خروج به طرف بیرون و در سایر طبقات به سمت داخل دهلیز پلکان ها طراحی و اجرا گردد.

چرخش درب

یراق آلات

لولاهای نصب شده روی درب که انحصاری ساخت شرکت می باشد یه وسیله پیچ آلن روی درب با ساپورت قلاویز شده نصب می گردد که این لولا دارای مقاومت بالا در مقابل کشش و حرارت می باشد . درب های ضد حریق الزاما باید به صورت خود بسته شو باشد که این مورد یا بوسیله جک هیدرولیک بالای درب عملی می گردد و یا به صورت لولای فنری خود بسته شو . مجموعه قفل و دستگیره درب ضد حریق الزاما باید ازنوع (Push bar-Panic Exit Device) باشد که در مواقع اضطرار، درب در اثر حرارت بالا300 درجه باز نشود و همچنین در این شرایط به راحتی موقع خروج دستگیره عمل کند که این نوع دستگیره ها دارای انواع مختلف می باشد که بنا به شرایط کاربرد درب نوع دستگیره پیشنهاد می گردد.
yaragh

 

درب مقاوم در برابر حریق

درب ضد حریق به درب هائی گفته می شود که در برابر حرارت مقاوم هستند و برای مهار آتش و دود و همچنین خروج اضطراری استفاده می شود.این درب ها نقش بسیار مهمی را در بالا بردن امنیت مردم  و کاستن خسارات حاصل از آتش سوزی ایفا می نمایند و در ساختمانهای بلند و در راه پله ها  مورد استفاده قرارمیگیرد.

استفاده از درب ضدحریق در پله فرارمجتمع های مسکونی و تجاری، ادارات، ورزشگاه ها، پالایشگاهها و نیروگاهها ، راهروهای ارتباطی بیمارستان و اماکن اداری ، سالنهای همایش ، فرودگاهها و بطورکلی تمام مکانهایی که امکان حریق وجود دارد و امنیت آن از اهمیت ویژه ای برخوردار است  استفاده می شود.

درب های مقاوم به حریق برنا صنعت از دو لایه ورق فولاد الکتروگالوانیزه با ضخامت های تعریف شده گواهینامه (BHRC) که پس از برشکاری، پانچ و خمکاری، قطعات تقویت کننده داخلی روی آن نصب  و به صورت کشوئی که جز ابتکارات انحصاری این شرکت می باشد مونتاژ می شود.

قابل ذکر است که درب های مقاوم به حریق شرکت برنا صنعت دارای گواهینامه         بین المللی از شرکت Efectis و گواهینامه فنی از مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی (BHRC) و تاییدیه از سازمان آتشنشانی همراه با گواهی اصالت کالا می باشد. پیش از خرید از قرار داشتن درب ضد حریق در لیست مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی  و آتشنشانی اطمینان حاصل کنید چرا که به این معناست که محصول گواهی نامه را دریافت کرده و از پس آزمون های لازم برای اثبات مقاومت در برابر حریق به خوبی برآمده است.

برگ اصالت کالای درب ضد حریق گواهی است که توسط شرکت سازنده دربهای ضد حریق صادر  و در اختیار خریدار قرار می گیرد جهت ارائه به سازمان آتشنشانی ، در حقیقت این برگه حکم یک تعهدنامه مبنی بر مطابقت درب ارائه شده با استانداردهای اخذ شده است و طی آن فروشنده کلیه مسئولیت مبنی بر عدم کارکرد صحیح دربهای ضد حریق را در زمان بهره برداری ساختمان را برعهده می گیرد لازم به ذکر است ارائه این برگه به سازمان آتشنشانی جهت اخذ پایان کار اجباری است.

درب های ضد حریق مطابق با استاندارد های بین المللی باید از نوع خودبسته شو باشد. لولاهای نصب شده روی درب که انحصاری ساخت شرکت می باشد تلفیقی از لولا و درب بند ( آرام بند ) است که دارای فنر داخلی بوده و درب را در حالت بسته قرار می دهد از مزایای استفاده از این نوع لولا کاهش حدودی هزینه وعمر طولانی خواهد بود چرا که استفاده از جک آرام بند در صورت باز نگهداشتن درب به صورت عمدی به طور طولانی مدت باعث خرابی جک آرام بند و تغییر حالت فنر داخل آن و تخلیه روغن آن میگردد.

درزبند دور لنگه درب نقش بسزایی در جلو گیری از خروج گازهای سمی و دود در ساختمان مشتعل دارد و علاوه بر این به دلیل جلوگیری از ورود اکسیژن به محیط باعث کند شدن پروسه اشتعال می شود.

همچنین درب ها در قسمت پایین آستانه به صورت زاویه دار می باشد، که در شرایط بحرانی خروج بدون مانع و همچنین حرکت ویلچر را راحت ساخته است .

contactIcon

برای اطلاع از قیمت ها و مشاوره محصولات با ما در ارتباط باشید.

جدول مشخصات

جدول-ضد-حریق